Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/plugin.php on line 579

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/plugin.php on line 579
مطالبه » درباره ما
درباره ما

متن سخنرانی جناب محمد مهدی خالقی در حسینیه هنر با موضوع «تاریخچه مجمع مطالبه» در جمع اعضای تشکل مردمی فتیه :
Web-Home5

روند شکل گیری، بر میگردد به جلسات منزل حاج حیدر رحیم پور. منزل حاج حیدر محفلی بود برای دورهم جمع شدنمان. یک هویتی بهمان میداد و یک بزرگتری هم داشتیم – خود حاجی- که سوالاتمان را جواب میداد.
در کنار پاتوق خانه حاج حیدر، برادران جلیلی هم بودند. وحید اقا آن موقع برایمان کلاس نویسندگی می‌گذاشت. در مسجد سناباد که مجله آرمان را هم انجا در می آوردیم.

انتخابات مجلس ششم بود که سعید آقا از مشهد کاندیدا شد. در آنجا بود که با همان بچه ها، یک ستاد محدود درست کردیم.
در جلسات حاج حیدر آقا، با حسن آقای رحیم پور هم آشنا شدیم. سالی دو سه باری برامان صحبت میکرد. ما رمضان سال ۷۸ یا۷۹ بود که اولین سخنرانی تلویزیونی حسن آقا تحت عنوان عدل علوی از تلویزیون پخش شد. خیلی صدا کرد و ما هم آن را روی ویدئو به سختی تکثیر میکردیم و پخش می کردیمش. (آن موقع فضای اوج دوم خردادی ها بود)

قبل از جمع شدن دور حاج حیدر بچه ها سردرگمی داشتند. فقط میدانستیم که باید یک کاری بکنیم ولی نمیتوانستیم چه کار؟
حاج حیدر از سال ۱۳۲۶ خاطره داشت تا زمان مبارزات و بعد از انقلاب. بخصوص خاطرات زیادی از شخص رهبری داشت. این خاطرات خیلی برای ما کارساز بود و گاها امید بخش.
در این بین حاج حیدر چند بار میخواست جلسات را تعطیل کند که حسن آقا واسطه میشد که آقا اینها پسرای خوبی اند و از این حرفا…!

خلاصه سال ۸۲ حاجی جلسات را تعطیل کرد و گفت که من هر چه داشتم گفتم و بروید کار کنید.
بعد از این بود که بچه ها احساس کردند باید کار کنند .هم فضای دو خرداد بود و هم مباحث هسته ای شروع شده بود.
چند کار انجام دادیم: یکیش چند مقاله از حاج حیدر بود که در سطح کشور پخش کردیم. مقالات خوبی بود (مثل نامه ای به پیشگاه تاریخ)
در مسجد الزهرای مطهری جنوبی یک گروه تشکیل دادیم بنام مطالبات مردمی (وحید آقا فرمودند که مطالبات، با ات جمع بسته شده که نشانه جمع عربی است. بهتر است که مجمع مطالبه کنید که فارسی باشد! )

استارت کار انتخابات مجلس بود. از  ماه ها قبل دنبال افراد بودیم که بیایند کاندیدا شوند. حدود ۴ماه کار کردیم. سعید آقا هم کاندیدا شد. کل هزینه ستاد ما ۱میلیون شد و سعید آقا که دوره ششم ۵هزار رای آورد در این دوره (هفتم) ۵۵هزار رای آورد.
بعد از انتخابات مجلس گفتیم که ما یک تشکل مردمی – فرهنگی – سیاسی هستیم که منافع شخصی در سیاست ندارد. کار جدی سیاسی میکند ولی با دیدگاه فرهنگی. مطالبه میخواست فرهنگ مردم را در سیاست بالا ببرد. در موقع انتخابات خیلی تشکل ها هستند که فعال میشوند ولی بعد اکثرشان تعطیل میشوند. ما میخواستیم خلا بین انتخابات ها را پر کنیم و فعالیت داشته بشایم.

اصول فکری: بر اساس اسلام ناب تعریف میشود – تعریف درست رابطه یک جمع جوان انقلاب با فرمایشات رهبری
آقا آن موقع فرموده بودند که عدالت باید یه مطابه افکار عمومی تبدیل شود.
ما گفتیم که تشکلی هستیم برای محقق کردن حرف های رهبری.

بعد ها گفتیم که ما میتوانیم بین مردم و خواص حلقه رابط باشیم ( آرمانمان این بود)
در بحث اصول فکری، نکته اصلی که مطالبه تواست خود را حفظ کند این بود که هیچ وقت با کسی شوخی نداشتیم و کوتاه نیامدیم با هیچ کس و روی اصول انقلاب، مطالبه اصلا کوتاه نمی آمد. ما خیلی مباحثمان شفاف و صریح بود. حتی در جلساتی که زمان انتخابات بحث میکردیم که از که حمایت کنیم از که نکنیم، جلسه مان آزاد بود و هر که میخواست میتوانست بیاید. حتا صوت جلسات را روی سایت مطالبه می گذاشتیم.

سعی کردیم تشکلی اجتماعی – شهری – دانشگاهی – حوزوی باشیم. بهترین های تشکل های دیگر از همان اول در مطالبه شرکت داشتند. چون فکر میکردند در آن تشکل خودشان نمیتوانند بیشتر اوج بگیرند. در جلسات محاکمه مردمی که داشتیم ( دو جلسه برگزار کردیم ) ۵ یا ۶ تا از بچه های مطالبه که مسئول بسیج دانشگاه هاشان بودند برکنار شدند. ( از جمله سعید شعرباف)

فعالیت ها : سایت مطالبه، مجموعه منشورات مطالبه (تراکت ، مقالات ، مجلات)، پیگیری مسائل شهری مثل بلیط اتوبوس ها یا وانت بارهای میوه فروشی را پیگیری کردیم. جلسات مطالبه، جلسات محاکمه مردمی که دو بار در مسجد امام صادق برگزار شد. آقا سالی را سال پاسخگویی اسم گذاشتند؛ ما در آن سال در مسجد صنعتگران جلسه پاسخگویی مسئولان گذاشتیم.

خبرنامه

آخرین مطالب

Fatal error: Uncaught ArgumentCountError: Too few arguments to function wpdb::prepare(), 1 passed in /home2/motalebe/public_html/base/wp-content/plugins/mylinksdump/myLinksDump.php on line 1325 and exactly 2 expected in /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/wp-db.php:1212 Stack trace: #0 /home2/motalebe/public_html/base/wp-content/plugins/mylinksdump/myLinksDump.php(1325): wpdb->prepare(' SELECT * FROM ...') #1 /home2/motalebe/public_html/base/wp-content/plugins/mylinksdump/myLinksDump.php(1222): myLinksDump_show('widget', Array) #2 /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/widgets.php(1319): myLinksDump_widget(Array) #3 /home2/motalebe/public_html/base/wp-content/themes/pardis/left-side.php(98): dynamic_sidebar('left-sidebar-ri...') #4 /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/template.php(557): require('/home2/motalebe...') #5 /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/template.php(514): load_template('/home2/motalebe...', false) #6 /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/general-template.php(171): l in /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/wp-db.php on line 1212