Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/plugin.php on line 579

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/plugin.php on line 579
مطالبه » سفرنامه فلوجه
یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۴۲
قسمت هشتم
سفرنامه فلوجه

دیشب شام را خورده و نخورده، گفتند باید برویم عملیات. گفتیم ما را هم ببرید، گفتند این عملیات با آن عملیات فرق دارد! فهمیدیم هم به عملیات، عملیات می‌گویند و هم به اتاق جلساتی که در آن برای عملیات‌ها نقشه می‌کشند.

دیشب شام را خورده و نخورده، گفتند باید برویم عملیات. گفتیم ما را هم ببرید، گفتند این عملیات با آن عملیات فرق دارد! فهمیدیم هم به عملیات، عملیات می‌گویند و هم به اتاق جلساتی که در آن برای عملیات‌ها نقشه می‌کشند.
قرار است شب به بغداد برویم. یک ساعتی منتظر می‌شویم. این بین، با جوانی ۱۹ ساله آشنا می‌شوم. احمد دانشجوی سال اول اقتصاد دانشگاه بغداد و طلبه سال سوم یکی از مدارس علمیه نجف است. می‌گوید بعد از فتوای آیت الله سیستانی برای کمک به رزمنده‌ها آمده است. احمد مثل بیشتر عراقی‌ها عقیده دارد اهالی فلوجه همه ناصبی‌اند. می‌پرسم این را تحقیق شده می‌گویی؟ جوابی ندارد. یکی از چیزهایی که در این چند سفر جنگی به عراق فهمیده‌ام اینست که شیعیان عراق کمتر به سمت وحدت با سنی‌ها رفته‌اند و حتی بعضی‌ می‌گفتند همه سنی‌ها داعشی‌اند! (به گمانم یکی از دلایل جذب بالای داعش در مناطق سنی‌نشین عراق همین است.) البته من می‌دانم اینطور نیست و همین الآن در نزدیکی ما رزمندگان سنی علیه داعش کنار دیگر برادران حشد الشعبی می‌جنگند.
احمد سراغ کارهایش در تدارکات می‌رود. با جوان دیگری هم‌صحبت می‌شوم. علی از اینهاست که عشق جنگ و هیجان و اسلحه دارد. یک کلت کوچک همراهش است و می‌گوید با قاسم سلیمانی عکس دارد. تنها چیزی که در ایران برایش سوال برانگیز است، مساله امکان گرفتن متعه است!! می‌گویم من اطلاع ندارم. می‌خندد و با ناباوری می‌گوید چند نفر از دوستان من به مشهد آمده‌اند و متعه گرفته‌اند!؛ بازهم شانه بالا می‌اندازم. نگاه عاقل اندر سفیهی می‌اندازد و می‌گوید من مقلد سیدعلی خامنه‌ای هستم و عاشق ایرانم و دوست دارم ایران ازدواج کنم. کاری از من برایش بر نمی‌آید.
بالاخره دوستان از عملیات می‌آیند. می‌گویند سریع که برای عملیات می‌رویم. ماشین‌ها براه می‌افتند. گرد و غبار ماشین‌ها و سروصدایشان به ستاره‌های پرشمار امشب نمی‌رسد.
به یکی از کوچه پس کوچه‌های حومه فلوجه می‌رسیم. یک کامیون حامل موشک، منتظر ماست. عملیات، پرتاب موشک است.
سید به همه مراحل پرتاب نظارت می‌کند. نقشه روی زمین پهن است. تکنیسین موشک توجیه می‌شود. روی گوگل مپ زاویه و گرا را تنظیم می‌کنند و با نرم‌افزاری اندرویدی که روی بدنه موشک دومتری می‌گذارند، زاویه دقیق هم معلوم می شود.
سید شروع به دعا می کند:
” وما رمیت اذ رمیت …. خدایا در این شب ضربت خوردن امیرالمومنین، در این شب قدر، ضربه غافلگیر کننده‌ای به دشمنان اسلام بزن”( دقت می‌کنم نمی‌گوید شیعه، می‌گوید اسلام)
همه آمین می‌گویند. عقب می‌رویم. فاصله ما حدود ۵۰ متر است. دوربین‌ها را   تنظیم می‌کنیم. موشک با لرزه‌ای که به ما می‌دهد؛ پرتاب می‌شود. همه تکبیر می‌گویند.
سریع داخل یکی از خانه‌های نزدیک می‌رویم. اینجا مقر اطلاعات عملیات منطقه است. سید با دوربین حرارتی مکان اصابت موشک را کنترل می‌کند.
موشک دقیق به هدف خورده و دود انفجار در دوربین دیده می‌شود.
در بیرون آمدن یکی از بچه‌های اتاق، با حجب و حیا خواهش می‌کند تصویرشان را در فیلم نشان ندهیم. قول می‌دهیم و از آن‌ها خداحافظی می‌کنیم.
ادامه دارد…

@zambur
http://telegram.me/zambur

زمبور
عسل زمبور های نیش دار شیرین تر است.
روزنوشت ها و سفرنامه های محمد مهدی خالقی

ثبت نظر

نام:

پست الکترونیک:

خبرنامه

آخرین مطالب

Fatal error: Uncaught ArgumentCountError: Too few arguments to function wpdb::prepare(), 1 passed in /home2/motalebe/public_html/base/wp-content/plugins/mylinksdump/myLinksDump.php on line 1325 and exactly 2 expected in /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/wp-db.php:1212 Stack trace: #0 /home2/motalebe/public_html/base/wp-content/plugins/mylinksdump/myLinksDump.php(1325): wpdb->prepare(' SELECT * FROM ...') #1 /home2/motalebe/public_html/base/wp-content/plugins/mylinksdump/myLinksDump.php(1222): myLinksDump_show('widget', Array) #2 /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/widgets.php(1319): myLinksDump_widget(Array) #3 /home2/motalebe/public_html/base/wp-content/themes/pardis/left-side.php(98): dynamic_sidebar('left-sidebar-ri...') #4 /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/template.php(557): require('/home2/motalebe...') #5 /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/template.php(514): load_template('/home2/motalebe...', false) #6 /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/general-template.php(171): l in /home2/motalebe/public_html/base/wp-includes/wp-db.php on line 1212